Skanery opraw 3D

Centroskop / skaner HAB-8000X
Skaner HFR-8000X

Przełomowe technologie umożliwiają szybkie tworzenie idealnie dopasowanych soczewek okularowych. Skanery optyczne zapewniają dokładność, która była do niedawna nieosiągalna, a komfort i satysfakcja użytkowników okularów dzięki nim znacznie wzrosły.

Optopol Technology, dostawca urządzeń dla branży optycznej i okulistycznej, oferuje zaawansowane skanery optyczne służące do precyzyjnego odwzorowywania kształtu soczewek. Przekonaj się, że umożliwiają szybką i dokładną digitalizację opraw, a tym samym zmieniają oblicze współczesnej optyki.

Skanery optyczne — rewolucja w dopasowywaniu soczewek

W branży optycznej, w której precyzja pomimo wysokiego tempa pracy ma olbrzymie znaczenie, niezmiernie przydają się skanery 3D oferowane przez Optopol Technology. Dzięki zaawansowanej technologii eliminują konieczność pozostawiania okularów na kilka dni w celu wymiany soczewek. Tym samym wymiana szkieł nie jest już takim problemem dla klientów zakładów optycznych jak jeszcze kilka lat temu.

Z użyciem skanerów optycznych od Optopol Technology proces dopasowywania soczewek staje się znacznie szybszy i wygodniejszy. Skanery te umożliwiają błyskawiczne zdigitalizowanie oprawek i natychmiastowe przystąpienie do produkcji soczewek, a to znacząco skraca czas oczekiwania na nowe, czasami niezbędne w codziennych funkcjonowaniu soczewki. Za sprawą tych urządzeń możliwe jest idealne dopasowanie soczewek do oprawek nawet w przypadku najbardziej złożonych i niestandardowych modeli.

Zalety skanerów optycznych z Optopol Technology

Skanery optyczne zdolne są do odczytywania kształtu w 16 000 punktów, co zapewnia niezrównaną precyzję. Za sprawą cyfrowej filtracji skanery te mają wysoką dokładność, przez co soczewki są perfekcyjnie dopasowane.

Te urządzenia umożliwiają użytkownikom wybór wzorca skanowania dla prawej, lewej lub obu soczewek jednocześnie, zwiększając efektywność pracy. Wyposażone są też w uniwersalny wodzik umożliwiający szybkie i w pełni automatyczne skanowanie opraw wykonanych z różnych materiałów, w tym metalu oraz miękkiego i twardego plastiku. Urządzenia te skanują także wkładki demo.

Skanery optyczne wykorzystują zaawansowaną technologię skanowania stereoskopowego oraz unikalną technologię HUVITZ. Są w stanie dokładnie odwzorować oprawy o dużej i małej krzywiźnie, a także oprawy wąskie i z ostrymi rogami.

Proces skanowania z użyciem skanerów optycznych 3D

Skanery optyczne zostały zaprojektowane, aby uprościć i przyspieszyć proces skanowania. Ich zaawansowane funkcje i intuicyjne działanie przynoszą korzyści zarówno optykom, jak i ich klientom.

Skanowanie opraw rozpoczyna się od umieszczenia oprawek w skanerze. W zależności od modelu skanera użytkownik może wybrać odpowiedni wzorzec skanowania dla prawej, lewej lub obu soczewek jednocześnie.

Skaner może automatycznie adaptować się do różnych materiałów oprawek i jest w stanie szybko odczytać ich kształt z bardzo wysoką dokładnością. Po zebraniu danych skaner optyczny stosuje cyfrową filtrację, aby usunąć wszelkie nieprawidłowości i zapewnić najwyższą jakość obrazu, następnie dokładnie odwzorowuje oprawy, niezależnie od ich krzywizny czy kształtu. Po zakończeniu skanowania wyniki są natychmiast dostępne, więc optyk może przystąpić do kolejnych etapów pracy.

Podsumowanie funkcji skanerów optycznych

Skanery optyczne są dowodem na ogromny postęp technologiczny, jaki zaszedł w branży optycznej. Dzięki nim optycy mogą ograniczyć czas poświęcony na tradycyjne metody pomiaru i ręczne dopasowanie soczewek. Precyzyjne skanowanie umożliwia idealne dopasowanie soczewek do opraw, zapewnia optymalne widzenie oraz wygodę użytkowania okularów na co dzień.

Prosta obsługa skanerów ułatwia pracę optyków. Dzięki intuicyjnym interfejsom i automatyzacji procesu skanowania optycy mogą skupić się na innych ważnych aspektach swojej pracy, takich jak doradztwo czy zarządzanie salonem. To pozwala na bardziej osobiste podejście do każdego klienta, a szybki i bezproblemowy proces skanowania znacząco wpływa na poprawę opinii wśród klientów. Krótszy czas oczekiwania na usługę i możliwość szybkiego otrzymania gotowych okularów to czynniki, które znacząco podnoszą poziom satysfakcji klientów.

Podsumowując: skanery optyczne od Optopol Technology to niezaprzeczalnie cenne urządzenie do salonu optycznego. Ich prostota, szybkość i precyzja sprawiają, że Twoja praca będzie bazować na super nowoczesnych urządzeniach i będzie doceniana przez klientów.

Skanery optyczne od Optopol Technology

Nasza firma jest znana z wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie optyki i okulistyki. Dostarczamy do zakładów optycznych urządzenia i akcesoria najlepszych marek. Skanery, które dystrybuujemy, są niezawodne, estetycznie wykonane, zajmują niewiele miejsca w gabinecie czy salonie, a dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i nowatorskich metod, skanery z Optopol Technology zapewniają wyniki najwyższej jakości. Są projektowane z myślą o długotrwałej i stabilnej pracy. Oznacza to mniejszą liczbę awarii i przestojów, a większą efektywność salonów optycznych.

Oferujemy także kompleksowe wsparcie techniczne naszym klientom — od instalacji zakupionych w Optopol Technology urządzeń, po ich codzienne użytkowanie. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo i szybką reakcję na wszelkie pytania, czy problemy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o innowacyjnych skanerach optycznych 3D? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci kompleksową ofertę urządzeń optycznych.