55. Zjazd Okulistów Polskich w Lublinie

05/06/2024

55. Zjazd Okulistów Polskich w Lublinie

Jako przedstawiciele firmy Optopol, weźmiemy aktywny udział w Zjeździe Okulistów Polskich w Lublinie 13–15.06.2024. To już 55. taka impreza, jak zawsze ważna dla branży. Dla wszystkich zainteresowanych okulistyką jest okazją do poznania zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie diagnostyki i leczenia.

Warto zaznaczyć, że od wielu lat uczestniczymy w tym prestiżowym wydarzeniu. Od 2017 r., nieprzerwanie jesteśmy Złotym Sponsorem kongresu, co dodatkowo podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój i wsparcie branży okulistycznej.

Spis treści:

Miejsce Zjazdu Okulistów Polskich 2024

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Miejsce to zdobyło 4. notę w ogólnopolskim rankingu Top Marka 2023 w kategorii „Popularyzacja Kultury”. Jest nowoczesne i inspirujące, dlatego będzie doskonałą przestrzenią do wymiany wiedzy i doświadczeń między specjalistami z całego kraju.

Tematy spotkań specjalistów okulistyki

W 2024 r. Zjazd Okulistów Polskich skupi się na bardzo ważnych zagadnieniach w dziedzinie okulistyki, takich jak:

 • rogówka
 • siatkówka
 • zapobieganie ślepocie
 • jaskra

Te istotne tematy będą omawiane podczas licznych sesji i prezentacji.

Zaplanowano m.in.:

 • sesję poświęconą badaniom podstawowym i klinicznym w okulistyce (PIKO)
 • Sesję Młodych Okulistów
 • Sesję Klubu 40
 • Sesję EVER
 • Sesję Europy Środkowo-Wschodniej
 • Varia

Gospodarzem zjazdu będzie Klinika Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która zaprezentuje najnowsze doniesienia naukowe i badawcze. Zespół kliniki, złożony z najwyższej klasy specjalistów, aktywnie uczestniczyć będzie w dyskusjach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi uczestnikami.

Na wydarzenie serdecznie zapraszają:

 • Prof. dr hab. n. med. Bożena Romanowska-Dixon, Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
 • Prof. dr hab. n. med. Jerzy Mackiewicz, Wiceprzewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego.

Optopol i jego rola na zjeździe

Nasza firma będzie miała duże stoisko zlokalizowane na tym samym piętrze, na którym znajduje się Sala Główna Obrad Zjazdu. Dlatego będziemy widoczni i dostępni dla wszystkich uczestników. Na stoisku zaprezentujemy najnowsze urządzenia i technologie, a specjaliści Optopol chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i podzielą się swoją wiedzą.

Zachęcamy też do udziału w kursie „OCT przedniego odcinka oka na aparatach siatkówkowych: od map refrakcji do skanów B”. Kurs poprowadzi dr hab. n. med. Adam Wylęgała, FEBO, profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kurs będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi technikami i urządzeniami, w tym z tomografem optycznym SOCT REVO FC 130, który zostanie wykorzystany podczas szkolenia.

Wybitni specjaliści wystąpią także z szeregiem wykładów na temat nowoczesnych rozwiązań w okulistyce.

Wykłady na temat nowoczesnych rozwiązań w okulistyce

 • Ultraszerokopolowa optyczna koherentna tomografia siatkówki (OCT) i angio-OCT z jednego pomiaru przy użyciu dodatkowej soczewki

Ten wykład, poprowadzony przez dr n. med. Bartosz L. Sikorskiego, będzie dotyczył nowoczesnych metod obrazowania siatkówki pozwalających na uzyskanie szczegółowych obrazów przy użyciu dodatkowej soczewki, co poszerza zakres obrazowania oraz znacząco poprawia diagnostykę i leczenie schorzeń siatkówki.

 • Optopol REVO i PTS: multimodalna platforma do obrazowania i diagnostyki okulistycznej

Podczas tego wykładu, dr hab. n. med. Adam Wylęgała przedstawi możliwości najnowszej platformy Optopol REVO i PTS, która łączy różne metody obrazowania w jednym urządzeniu, co znacząco ułatwia diagnozowanie i monitorowanie chorób oczu.

 • Angio-OCT jako badanie pierwszego rzutu w schorzeniach siatkówki

Dr hab. n. med. Maciej Gawęcki zaprezentuje zastosowanie Angio-OCT jako pierwszego badania w diagnostyce schorzeń siatkówki. Wykład ten pokaże, jak nowoczesne technologie mogą poprawić wczesne wykrywanie i leczenie chorób oczu.

Zapraszamy wszystkich specjalistów na 55. Zjazd Okulistów Polskich, który będzie nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów w branży.

Do zobaczenia w Lublinie!

Zarządzanie gabinetem okulistycznym w erze cyfrowej: optymalizacja pracy z zaawansowanym sprzętem diagnostycznym